Warning: Table './respektnebol/cache_page' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_page WHERE cid = 'http://www.respektneboli.cz/zaci-a-studenti/materialy-k-vyuce/zivotni-prostredi' in /www/sites/4/site31264/public_html/includes/database.mysqli.inc on line 134
Materiály k výuce | Respekt nebolí

Materiály k výuce

Životní prostředí

Úvodní video na téma "ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ"

Podrobnosti k úvodnímu materiálu

Nejnovější materiály k tématu Životní prostředí

Lidská práva a životní prostředí

Žijeme v relativně příznivém světě: máme vodu k pití, máme dostatek potravin, léto i zimu, déšť i teplo. Přesto si jedni přírody dostatečně neváží a jiní zas mnohdy netuší, jak se do její ochrany zapojit a jak bránit svoje právo na příznivé životní prostředí.  Od sametové revoluce se životní prostředí sice zlepšilo, přesto  podle Zprávy o životním prostředí České republiky z roku 2010  přetrvává řada problémů, jako je neuspokojivá kvalita ovzduší v mnoha oblastech nebo příliš velký nárůst kamionové dopravy.

Pryč z města!

Odstěhoval jsem se do dánské Kodaně. Odstěhoval, vlastně pouze na rok změnil místo bydliště. Místo Koněvovy třídy na Žižkově mě teď hostí Primula Vej ve čtvrti Nuerebro. Jaká změna!
V Praze jsem před deseti lety začal jezdit na kole. Ne kvůli kondici, ne kvůli zdraví. Spojení mezi domovem a univerzitou takto vycházelo nejrychleji. Z kopce dolů Trójou a jste na místě. Centrum za rohem.